Resurse Comunicare (aprilie-iunie 2016)

Resurse

Ne propunem ca periodic să adunăm într-un articol dedicat toate informațiile interesante legate de subiectul ”Comunicare” postate pe paginile noastre de Facebook (grădiniță și școală). La Monterra cultivăm o atmosferă de respect și promovăm comunicarea asertivă atât în relaţia educatoare-copii cât şi in relatia părinți-grădiniță. În cadrul acestui demers încercăm să construim o resursă bogată pentru cei interesați de această abordare.

What You DON’T Know About THAT Kid

The 6 Characteristics of Effective Praise

26 phrases pour calmer la colère d’un enfant

The Ekmans’ Atlas of Emotion

Need Your Child’s Cooperation? Try This…

When You Lose it With Your Child: 5 Steps Toward Repair

The secret to calm classrooms? Lose the shoes

 

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn