Evenimente

A fi părinte nu vine de la sine cu un manual sau ghid practic. De aceea am pregătit aici un spațiu de creștere pentru părinți, viitori părinți sau pur și simplu pentru cei preocupați de propria dezvoltare.

Da, poate fi un spațiu creat chiar pentru tine!

Pregătim evenimente relevante în care îți împărtășim atât din cunoștințele noastre, cât și din experiența acumulată.

Vino să vezi cum arată o grădiniță în care copilul tău se bucură de:

• Educație cu blândețe, fără pedepse, fără recompense
  • Educație Montessori la standarde înalte
  • Acomodare lină, copilul primind încrederea și siguranța necesare pentru a intra natural în noul mediu
  • Mediu sigur și hrănitor – educație cu blândețe, comunicare ESPERE
  • Posibilitatea de a continua educația Montessori la Școala Monterra

De ce să participi? Iată ce ne spun participanții la atelierele noastre:

Este o plăcere să te aud vorbind, prezinți într-un mod simplu și interactiv. A fost un workshop care mi-a captat atenția în totalitate.”

Sunt plină de încântare după atelierul tău. A avut multe puncte de conștientizare și de speranță 🙂

“Informația a fost clar prezentată și utilă. Unele puncte de vedere au fost noi, lucru care îți deschide o nouă perspectivă asupra situației. ”

Foarte, foarte frumos și inspirational. Mintea mea a reușit să nu călătorească în altă parte aproape deloc în timp ce am participat.”

“A fost foarte vizuală prezentarea, iar situațiile diferite de care ne lovim în fiecare zi au fost ușor de înțeles.”

Vrei să primești informații despre următoarele evenimente sau despre educația Montessori?

Abonează-te la newsletter!