Noiembrie la gradinita

Uncategorized

Gata, s-a dus si aceasta toamna. Inca putin si ne vom lua la revedere si de la acest an, incepand cu speranta in suflet un nou an, pe care ni-l vom dori mai bun decat cel pe care-l vom lasa in urma. Si tot asa vom face si-n anii ce vor fi sa vina.

Aruncand o privire spre toamna care-a fost, ne-a fost sa vedem inca o data frumusetea ei. Momentele petrecute la gradinita, alaturi de copiii dumneavoastra, ne fac sa ne simtim mai tineri, mai buni, mai intelepti. Felul in care ei isi organizeaza timpul de lucru, felul in care inteleg lumea cifrelor si cea a literelor, felul in care reusesc sa concretizeze abstractul, ne fascineaza.

In activitatile de grup ne place sa vedem felul in care inteleg ei sa impleteasca implinirea nevoilor proprii cu cele ale grupului din care fac parte. Adevarate dovezi de gratie si curtoazie!

Multumim mamei lui Berk pentru interventiile voluntare de experiente arhitecturale. A fost nemaipomenit de marcant sa descoperim ca… putem merge pe tavan ( cu ajutorul unei oglinzi).

Suntem incarcati cu soare bland de toamna pentru zilele geroase ale iernii. Am intrat in linie dreapta pe drumul sarbatorilor de Craciun.

Lumina lina, va dorim!

Echipa Monterra

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn