Resurse Parenting (ianuarie-martie 2016)

Resurse

Ne propunem ca periodic să adunăm într-un articol dedicat toate informațiile interesante legate de subiectul ”Parenting” postate pe pagina noastră de Facebook (și nu numai). La Monterra credem în faptul că acasă este principalul loc de formare al copilului și ne vedem astfel parteneri cu părinții în educarea fiecărui copil.  Ne dorim  să construim o comunitate alături de părinți, în care să creștem împreună în spiritul acelorași valori. În cadrul acestui demers încercăm să construim o resursă bogată pentru cei interesați de această abordare.

Overparenting: 5 Recovery Steps From a Former Stanford Dean

Eating Isn’t Ours to Control – How One Parent Replaced Fear with Trust

How childhood trauma affects health across a lifetime

Soft Skills

If children lose contact with nature they won’t fight for it

This is your child’s brain on reading

Report Finds ‘Deeper Learning’ Model Improves Outcomes for All Students

Against the Sticker Chart

 

 

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn