”Prietenul secret” la Monterra – idei de cadouri

Aici cresc Montessori

Vă povesteam aici despre jocul nostru pentru familiile din Monterra, în care invităm în special părinţii să facă mici surprize de sezon altor părinţi, o ocazie minunată pentru familiile din comunitatea noastră să interacţioneze şi să se cunoască mai bine. Ne-am gândit să venim în întâmpinarea căutărilor de idei cu o listă de variante posibile. Recomandarea noastră este ca aceste cadouri să fie în valoare de 10-20 de lei şi încurajăm oferirea de obiecte handmade sau chiar mesaje cadou:

– un bileţel cu un gând bun lăsat pe dulăpiorul cu umeraşe, la intrare
– un buchet de flori
– o cană cu ceai cald
– fursecuri (preparate chiar de voi?)
– un borcan cu gem cu o etichetă personalizată
– o muzicuță, o agendă, un semn de carte, un ornament de Craciun, creioane colorate, o carte mică, un breloc;
– o felicitare virtuală, un filmuleț, o melodie – puteți să aveți și o adresă de mail specială pentru această ocazie (prietenulsecret@…. de pe care să trimiteți mesaje cadou către prietenul secret) sau putem intermedia noi aceste mesaje virtuale;
– un borcan cu mix pentru… clătite, brioșe, biscuiți sau orice vă mai gândiți
– un ghid turistic
– turtă dulce preparată în casă
– o coroniță decorativă de sezon (creație proprie?)
– un card de memorie
– o sacoșă de pânză (pictată alături de cel mic)
– un joc (cubul lui Rubik, de societate…)
– un breloc (realizat chiar de voi?)
– forme pentru fursecuri
– un obiect realizat în tehnica decoupage (un tablou mic, o cutiuță, o tavă)
migdale prăjite (cu scorțișoară :D)
– paste cu forme inedite
– un săpun handmade
– o cană termos
– o lumânare parfumată
– bijuterii handmade
– o felicitare realizată alături de cel mic
– un fular
– o carte de colorat
– un portofel pentru mărunțiș
– ustensile ”colorate
– un glob pentru brad
– un semn de carte handmade
– un mousepad

Păstrând aproape gândul că ”Bunătatea e contagioasă”, sperăm că mica noastră listă vă e de folos și așteptăm cu încântare să luminăm ziua celor din jurul nostru, cu gesturi mici și dorința de a dărui zâmbete,

Echipa Monterra

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn