Resurse Parenting – august

Resurse

Ne propunem ca periodic să adunăm într-un articol dedicat toate informațiile interesante legate de subiectul ”Parenting” postate pe pagina noastră de Facebook (și nu numai). La Monterra credem în faptul că acasă este principalul loc de formare al copilului și ne vedem astfel parteneri cu părinții în educarea fiecărui copil.  Ne dorim  să construim o comunitate alături de părinți, în care să creștem împreună în spiritul acelorași valori. În cadrul acestui demers încercăm să construim o resursă bogată pentru cei interesați de această abordare.

O selecție de cărți care ne-au atras atenția aici, aici

Scurt ghid de intervenție în caz de urgențe medicale – câteva informații utile.

Take An Interactive Tour Of The International Space Station

How Does the Brain Learn Best? Smart Studying Strategies

100 Percent Is Overrated

Why I Marched My 12 Year Old Into the Police Station

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn