Resurse Comunicare – iulie

Resurse

Ne propunem ca periodic să adunăm într-un articol dedicat toate informațiile interesante legate de subiectul ”Comunicare” postate pe pagina noastră de Facebook (și nu numai) în ultima lună. La Monterra cultivăm o atmosferă de respect și promovăm comunicarea asertivă atât în relaţia educatoare-copii cât şi in relatia părinți-grădiniță. În cadrul acestui demers încercăm să construim o resursă bogată pentru cei interesați de această abordare.

Five Dangerous Behaviors („Complaining. Criticizing. Comparing. Competing. Contending. – Five behaviors that destroy relationships.”)

Obedience: Why Do You Have To Tell Them Five Times?

Why Childhood Memories Disappear

Child Development by Age (Uneori explicatiile legate de comportamentul copilului sunt legate de varsta si nivelul de dezvoltare la care se afla acesta)

 

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn