Resurse Comunicare (ianuarie-martie 2016)

Resurse

Ne propunem ca periodic să adunăm într-un articol dedicat toate informațiile interesante legate de subiectul ”Comunicare” postate pe pagina noastră de Facebook (și nu numai) în ultima lună. La Monterra cultivăm o atmosferă de respect și promovăm comunicarea asertivă atât în relaţia educatoare-copii cât şi in relatia părinți-grădiniță. În cadrul acestui demers încercăm să construim o resursă bogată pentru cei interesați de această abordare.

Circle of Security Animation

When Respect Becomes Indulgence

18 ways to raise a resilient child

Nonacademic Skills Are Key To Success. But What Should We Call Them?

What Danish Parents Know About Teaching Empathy

When Children “Can’t Do It” (And How To Help)

 

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn