Primul curs AMI 0-3 ani in Romania

Evenimente

In luna Martie 2014 incepe primul curs AMI 0-3 ani in Romania. Este un eveniment de exceptie si un curs de constientizare pe care vi-l recomandam din toata inima. Iata cateva spicuiri din prezentarea cursului facuta de Cristina Preda:

A incuraja dezvoltarea constiintei la un copil mic este o responsabilitate foarte mare cu impact asupra intregii sale vieti. De aceea un adult format in acest sens poate ajuta si  contribui pozitiv la procesul de creare a vietii. Nu toate experientele de a fi pe piciorusele lui sunt placute. De aceea rolul adultului este de o importanta primordiala in a oferi lectiile de viata adecvate fara de care nici un copil nu se poate dezvolta intr-un sine independent. Acum afla ca lumea este un loc sigur. Sau trage conluzia ca totul e periculos. Asta depinde de abilitatile adultului.

Dobandirea consecventei (metoda din spatele metodei) si transformarea adultului (care are loc in cadrul unui curs autentic) sunt numai doua din motivele importante care ne conving de  oportunitatea extraordinara a acestui curs la Bucuresti.

Mai multe detalii pe site-ul Institutului Montessori din Bucuresti.

Echipa Monterra

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn