Grădinița Monterra angajează Asistent educator Montessori, comunitatea 0-3 ani

Evenimente

Angajăm Asistent educator Montessori pentru comunitatea 0-3 ani

Echipa Monterra se mărește! Căutăm colegi care să împărtășească valorile instituției noastre în relația cu copiii: Acceptare, Respect, Competență, Prietenie.

Căutăm o persoană pasionată de educaţie  ce vede copilul  ca fiind  autor al propriului proces de învăţare iar adultul un ghid instruit ce îl însoţeşte în acest drum. Candidatul ideal construieşte relaţii autentice şi ştie să creeze un mediu liber, dar cu reguli clare şi însuşite, îşi doreşte să se auto-perfecţioneze şi să se dezvolte personal.

Cerințe:

  • studii superioare
  • deschidere înspre alternativele educaţionale
  • cunoştinţe de psihologie/comunicare asertivă
  • interes pentru dezvoltarea personală

 

Ofertă:

  • oferim un mediu de lucru atractiv în care fiecare angajat este respectat şi însoţit în dezvoltarea personală
  • încurajăm independenţa şi creativitatea în managementul procesului educativ şi al clasei de elevi
  • punem mare accent pe instruirea continuă, prin sesiuni de training intern şi/sau extern
  • ne dorim colaborări pe termen lung, prin care construim o comunitate Montessori benefică pentru toţi cei implicaţi
  • pachet financiar atractiv în funcţie de calificări
  • program de 8 ore

Aplică acum!

Rugăm candidații sa atașeze și o scrisoare de intenție în care să își motiveze interesul pentru metoda Montessori. Asteptăm CV-urile împreună cu scrisoarea de intenție pe adresa de email  contact@aicicrescmontessori.ro .  Oferta este pentru București.

Descrierea companiei:

La Monterra ne propunem să însoțim copilul în procesul de creștere și împlinire personală, pentru a își atinge întregul potențial. Prin metode și practici moderne de comunicare, prin crearea unui mediu sigur și stimulant, urmărim să dezvoltăm în copil încrederea în sine, independența și plăcerea de a învăța care să îl însoțească întreaga viață. Grădinița și Școala Monterra este un loc în care copiii pot fi curioși, angajați, susținuți și înțeleși, ghidați doar în învățare și nu împinși, constrânși, măsurați.

Aflați mai multe despre noi pe: www.scoalamonterra.ro

Echipa Monterra

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn