Cadouri de sărbători

Evenimente

Dragi Parinti,

Ca in fiecare an, ne dorim sa contribuim impreuna in luna decembrie la o initiativa prin care sa ii sustinem pe cei care au nevoie de ajutor, sa facem o fapta buna si sa ii invatam pe copii despre unul din sensurile profunde ale acestor sarbatori – aceea in care daruim neconditionat, nu cu ideea de a primi ceva inapoi, ci cu dorinta de a-l ajuta din inima pe celalalt si a face viata mai frumoasa pentru cei din jurul nostru.

Va propunem sa impachetati intr-o cutie lucruri pe care ati vrea sa le daruiti unor copii cu varste intre 1 si 18 ani; pot fi lucruri noi sau lucruri purtate dar aflate in stare buna si care cu siguranta aduc o bucurie primitorului. Va invitam sa implicati si copiii in acest proces – daca isi doresc sa contribuie  cu un obiect personal sau cu o idee. Daca copilul inca nu este de acord sau pregatit pentru aceasta  :D, va recomandam sa nu insistati. Il puteti implica daca doriti in impachetarea cadoului – o fundita si un ambalaj frumos cu siguranta starnesc interesul unor manute harnice.

Ne dorim  sa expunem copiii la comportamente de acest fel pe care ei la randul lor sa le practice din proprie initiativa atunci cand simt cu adevarat aceasta dorinta.

Credem cu adevarat ca Bunatatea este contagioasa!

Detaliile organizatorice sunt astfel:

Pentru cei care doresc sa isi aduca contributia, primim cutiile in toate cele 3 sedii, in zona de cabinet medical.

Perioada de colectare a cadourilor este 9-15 Decembrie. In data de 16 Decembrie, ele vor ajunge mai departe la Fundatia Arsenie Boca iar de acolo, pana la Craciun, la copiii ce au nevoie de ele in Valea Plopului si la Giurgiu. Gasiti mai multe detalii aici.

Dupa cum apare si in link-ul de mai sus, daca doriti sa contribuiti in plus fata de aceste cadouri, aveti o lista de necesitati – de la alimente la scutece, rechizite, mobilier, produse de igiena ce fac parte din nevoile zilnice ale acestor centre. Orice astfel de donatie este binevenita si va ajunge de asemenea pana de Craciun la cei care au nevoie.

Va multumim inca o data si ne bucuram sa fim impreuna si sa facem lucruri frumoase!

Echipa Monterra

Distribuie acest articol:

Facebook
LinkedIn