Profesor de limba română pentru gimnaziu

Evenimente

Echipa Monterra se mărește! Căutăm colegi care să împărtășească valorile noastre în relația cu copiii: Acceptare, Respect, Competență, Prietenie.

Căutăm o persoană pasionată de educaţie! Candidatul ideal construieşte relaţii autentice şi ştie să creeze un mediu liber, dar cu reguli clare şi însuşite, îşi doreşte să se auto-perfecţioneze şi să se dezvolte personal.

Cerințe:

• studii superioare specifice și studii sau calificări pentru predarea disciplinei
  • experiență în lucrul cu copiii
  • cunoaşterea curriculumului naţional
  • persoană deschisă către metode moderne și creative de predare
  • interes pentru dezvoltarea personală
  • cunoştinţe de psihologie/comunicare asertivă constituie un avantaj

Ofertă:

• o oferim un mediu de lucru atractiv în care fiecare angajat este respectat şi însoţit în dezvoltarea personală
  • încurajăm independenţa şi creativitatea în managementul procesului educativ şi al clasei de elevi
  • punem mare accent pe instruirea continuă, prin sesiuni de training intern şi/sau extern
  • ne dorim colaborări pe termen lung
  • pachet financiar atractiv
  • Zona Piața Romană / Tunari / Dacia

Aplică acum!

Rugăm candidații sa atașeze și o scrisoare de intenție. Asteptăm CV-urile împreună cu scrisoarea de intenție pe adresa de email  contact@aicicrescmontessori.ro .  Oferta este pentru București.

Descrierea companiei:

La Monterra ne propunem să însoțim copilul în procesul de creștere și împlinire personală, pentru a își atinge întregul potențial. Prin metode și practici moderne de comunicare, prin crearea unui mediu sigur și stimulant, urmărim să dezvoltăm în copil încrederea în sine, independența și plăcerea de a învăța care să îl însoțească întreaga viață. Grădinița și Școala Monterra este un loc în care copiii pot fi curioși, angajați, susținuți și înțeleși.

Aflați mai multe despre noi pe: www.scoalamonterra.ro