Porți deschise online la Gimnaziu Monterra, 2 aprilie

Vino să vezi cum arată o școală în care ți-ai fi dorit să fii elev.

Gimnaziu privat în București.

✔ Educație completă pentru gimnaziu – dezvoltarea academică completată de dezvoltarea emoțională, morală și socială.
✔ Parcurs academic solid – abordare transdisciplinară a materiilor și proiecte tematice.
✔ Mediu fără bullying – educație emoțională prin ateliere de comunicare asertivă și gestionare non violentă a conflictelor.
✔ Educație antreprenorială – dezvoltarea abilităților de leadership, de planificare și strategie.
✔ Profesori aleși cu grijă, pentru a susține copiii pe parcursul lor academic.
✔ O comunitate, nu doar o clasă: comunitatea reprezintă un context de învățare, elevii dezvoltă abilități de lucru în echipă, leadership, inițiativă.
02 aprilie 2024

De ce Gimnaziu Monterra?

• Gimnaziul Monterra este autorizat de Ministerul Educației Naționale pe curriculum național.
  • Ceea ce facem astăzi la Monterra este o educație bine echilibrată: o combinație de experiențe concrete, într-un cadru de colaborare și cooperare, în care învățarea are loc cu bucurie și entuziasm, pentru a întreține dorința și bucuria de a învăța pe tot parcursul vieții (lifelong learning).
  • Elevii devin adulți cu adevărat capabili, conectați la ei înșiși, la familie, prieteni, comunitate și la o lume care are nevoie de cunoștiințele și talentul lor.
  • În sala de clasă teoria se îmbină cu practica, abstractul este înlocuit de concret, totul se pune în relaţii, iar părțile separate se coordonează şi îmbină într-un întreg funcţional, unitar şi armonios. Mintea copilului caută înțelesul, contextul, apelând la conexiuni și relații, legând noile informații cu experiențele trăite sau cunoștințe deja însușite.
gimnaziu scoala particulara privata oferta cost pret

Ce oferă Gimnaziu Monterra?

• Excelență în educație – educație completă și în profunzime, pentru un parcurs academic solid.

• Educație emoțională – ateliere de comunicare asertivă și gestionare non violentă a conflictelor.

• Educație antreprenorială – dezvoltarea abilităților de leadership, de planificare și strategie.

•  Curriculum îmbogățit pentru gimnaziu – curriculumul național este îmbogățit cu educația emoțională, morală și socială.

•  Profesori aleși cu grijă, care inspiră și care susțin elevii pe parcursul loc academic.

• Monterra, din 2010 educație la standarde internaționale.

În 2 minute completezi formularul!

Nume si prenume parinte *
Numar de telefon *
Adresa de e-mail *
Varsta copilului *
Alte informații (opțional)
De unde ai aflat despre acest eveniment? *
Daca ai raspuns "Alta situatie", te rugăm detaliază
Sunt părinte Monterra
Te rugăm sa îți exprimi consimțămantul de a-ți transmite informații interesante despre educația Montessori, parenting și oferte, inițiative sau proiecte Monterra, prin intermediul Newsletter-elor noastre periodice. Prin abonare accepți prelucrarea datelor personale, iar acestea vor fi folosite în mod responsabil și în conformitate cu Nota de informare privind protecția datelor personale - aici *
Pentru orice alte informații dorești să ne transmiți, există acest spatiu:

Te informăm că prin apăsarea butonului de mai jos ești de acord cu prelucrarea datelor personale furnizate în mod voluntar, iar noi le vom folosi pentru a răspunde solicitărilor tale exprimate în acest formular.