Program și tarife

Pentru nivelul de învățământ preșcolar, Monterra dispune de 3 pachete de programe:

• Program scurt: 8.00-12.00 – 1850 RON
  • Program mediu: 8.00-13.00 – 2200 RON
  • Program lung: 8.00-18.00 – 2650 RON

Pentru grupele bilingve, nivelul de taxă crește cu 100 de lei față de cotațiile de mai sus.

Se adaugă o taxă de înscriere de 1950 RON nereturnabilă, compusă din:

• 650 lei, contributie la prima inscriere, pentru intreg ciclul preșcolar;
    • 1300 lei, contributie aferenta unui an școlar.

Precum și un depozit, în valoare de 1.450 lei. Depozitul nu reprezintă un cost suplimentar, ci o plată în avans care se deduce din ultima lună a anului școlar.

• Monterra este deschisă pe parcursul anului școlar conform calendarului anual;
  • Vacanţele, zilele libere şi sărbătorile legale se achită 100%;
  • Au prioritate la înscriere, în ordine: copiii care au frecventat Monterra, copiii care au fraţi/surori la Monterra, copiii care au frecventat o grădiniţă/şcoală Montessori, copiii din afara sistemului Montessori.

Reduceri:

• 3% la plata anuală;
  • 7% pentru al doilea copil înscris, în cazul fraților. Reducerea se aplică exclusiv la programul lung.

Calendarul anual:

• Prevede Vacanța de Craciun și vacanta de Paște.
  • Respectăm zilele libere legale.
  • În fiecare luna, din octombrie în iunie: o zi scurtă pe lună, de regulă vineri, în care Școala și Grădinița se închid la ora 13:00. Una din aceste zile poate fi zi liberă.
  • Grădinița e inchisă în ultimele două săptămâni din luna august. O zi liberă în luna august, de regulă 14 august.

Siguranța datelor dumneavoastră și datelor copiilor dumneavoastră este prioritară pentru noi!

Noi, Monterra (Asociația Lumea Piticilor J&N) vă informăm despre tipul de date colectate și scopul prelucrării, drepturile dumneavoastră și cum le puteți exercita, în cazul în care beneficiați sau sunteți în proces de a contracta serviciile noastre educaționale.  Această notă de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal conţine informaţii importante. Aşadar, vă încurajăm să acordaţi timpul necesar pentru a o citi în întregime şi cu atenţie şi să vă asiguraţi că o înţelegeţi pe deplin.