Program și tarife

Pentru nivelul de învățământ preșcolar, Monterra dispune de 3 pachete de programe:

• Program scurt: 8.00-12.00 – 1600 RON
  • Program mediu: 8.00-13.00 – 1950 RON
  • Program lung: 8.00-18.00 – 2400 RON

Informații suplimentare:

• Se adaugă o taxă de înscriere de 1300 RON nereturnabila, valabilă pentru anul scolar in curs. Include:
    • participarea copiilor la activitățile extrascolare si serbarile organizate pe parcursul anului școlar
    • participarea gratuita a părinților la doua seri Montessori si un atelier ESPERE pentru un membru al familiei, conform calendarului anual
  • Vacanţele şi sărbătorile legale se achita 100%.
  • Au prioritate la înscriere, în ordine: copiii care au frecventat Monterra, copiii care au fraţi/surori la Monterra, copiii care au frecventat o grădiniţă/şcoală Montessori, copiii din afara sistemului Montessori.

Reduceri:

• 3% la plata anuală
  • 10% pentru al doilea copil în cazul fraților (în cazul în care amândoi sunt înscriși la grădinița Monterra). Reducerea nu se aplică pentru programul scurt fără masă.
  • 15% pentru copilul înscris la gradiniță (în cazul în care un copil este înscris la școală și unul la gradiniță în cadrul Monterra). Reducerea nu se aplică pentru programul scurt fără masă.

Siguranța datelor dumneavoastră și datelor copiilor dumneavoastră este prioritară pentru noi!

Noi, Monterra (Asociația Lumea Piticilor J&N) vă informăm despre tipul de date colectate și scopul prelucrării, drepturile dumneavoastră și cum le puteți exercita, în cazul în care beneficiați sau sunteți în proces de a contracta serviciile noastre educaționale.  Această notă de informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal conţine informaţii importante. Aşadar, vă încurajăm să acordaţi timpul necesar pentru a o citi în întregime şi cu atenţie şi să vă asiguraţi că o înţelegeţi pe deplin.