Program și tarife

Pentru nivelul de învățământ preșcolar, Monterra dispune de 3 pachete de programe:

• Program scurt: 8.00-12.00 – 1400 RON
  • Program mediu: 8.00-13.00 – 1750 RON
  • Program lung: 8.00-18.00 – 1950 RON / 2100 RON pentru 0-3 ani

Informații suplimentare:

• Se adaugă o taxă de înscriere de 1300 RON nereturnabila, valabilă pentru anul scolar in curs. Include:
    •  participarea copiilor la activitățile extrascolare si serbarile organizate pe parcursul anului școlar
    • participarea gratuita a părinților la doua seri Montessori si un atelier ESPERE pentru un membru al familiei, conform calendarului anual
  • Vacanţele şi sărbătorile legale se achita 100%.
  • Au prioritate la înscriere, în ordine: copiii care au frecventat Monterra, copiii care au fraţi/surori la Monterra, copiii care au frecventat o grădiniţă/şcoală Montessori, copiii din afara sistemului Montessori

Reduceri:

• 3% la plata anuală
  • 10% pentru al doilea copil în cazul fraților (în cazul în care amândoi sunt înscriși la grădinița Monterra). Reducerea nu se aplică pentru programul scurt fără masă.
  • 15% pentru copilul înscris la gradiniță (în cazul în care un copil este înscris la școală și unul la gradiniță în cadrul Monterra). Reducerea nu se aplică pentru programul scurt fără masă.